Захід-реквієм "Пам'яті жертв Корюківської трагедії та масових розстрілів на Чернігівщині у лютому - березні 1943 р. присвячується"
Україна належить до тих держав, які зазнали найбільших втрат внаслідок Другої світової війни та дій Третього Рейху. Приклад Корюківки демонструє масштаби знищення нацистами цивільного населення на українських землях.
Так, Корюківська трагедія стала найбільшою в Європі, але для України така велика кількість жертв не була винятковою. У спаленому селі Козари Чернігівської області вбито 3908 селян; у селі Копищі на Житомирщині –
до 3-х тисяч; майже стільки ж у селі Кортеліси на Волині та навколишніх хуторах.
З 1941 по 1944 рік в Україні нацистські каральні загони знищили вогнем понад 50 тисяч цивільних у понад 670 населених пунктах.
Тож Корюківська трагедія – національний символ скорботи за загиблими у всіх українських селах, знищених нацистськими окупантами протягом 1941–1944 років.
Подібна кривава трагедія допомагає краще зрозуміти війну, яку і сьогодні росія веде проти нашої держави, руйнуючи і знищуючи цілі населенні пункти та брутально вбиваючи їх мешканців – від дітей до людей літнього віку.
1 березня традиційно вшановується пам'ять жертв Корюківської трагедії 1943 року. Ці трагічні події відбулися на Чернігівщині під час Другої Світової війни, коли внаслідок невдалих дій радянських партизанів, як акт помсти німецько-угорські каральні війська СС 1 - 2 та 9 березня 1943 р., рівно 81 рік тому, розстріляли, спалили та повністю знищили майже 7-тисячне містечко Корюківка. Тож в Заїздській ЗОШ І - ІІ ступенів пройшов відповідний загальношкільний історичний захід-реквієм "Пам'яті жертв Корюківської трагедії та масових розстрілів на Чернігівщині у лютому - березні 1943 р. присвячується" для здобувачів освіти 1- 9 класів. Тематично оформлений стенд-фліпчарт. Лунав Державний Гімн України. Вчитель історії Ігор Хоменко та читці-здобувачі освіти 5 та 9 класів нагадали присутнім про історичні передумови, обставини, наслідки та вшанування пам'яті Корюківської трагедії 1943 р. Переглянули тематичне відео. Також згадали про 11 тис. невинно убієнних, закатованих та розстріляних, німецькими нацистами в лютому - березні 1943 р. земляків-жителів населених пунктів Прилуцького району, в т.ч. с. Заїзд, в "Кругу" на території колишнього іподрому біля нинішньої Прилуцької ЗОШ #6. 1978 р. скульптор-земляк В.П. Луцак на цьому місці над могилами встановив пам'ятник у формі скорботної матері. Світлої пам'яті загиблих та невинно убієнних присвячувалася хвилина мовчання. Так само і зараз Україна-Мати у невимовній скорботі за загиблими у цій сучасній російсько-українській війні. Наприкінці заходу директор школи Світлана Баранець наголосила на важливості вшанування таких пам'ятних дат та недопущенні подібних трагедій у майбутньому.