День українського добровольця
14 березня в Україні відзначається День добровольця. Це чоловіки та жінки, люди доброї волі, котрі за покликом серця стали на захист України в найтяжчі часи. Тож в Заїздській ЗОШ І - ІІ ступенів пройшли заходи, приурочені Українським добровольцям.
14 березня в Україні відзначається День добровольця. Це чоловіки та жінки, люди доброї волі, котрі за покликом серця стали на захист України в найтяжчі часи. Тож в Заїздській ЗОШ І - ІІ ступенів пройшли заходи, приурочені Українським добровольцям. Тематично оформлений стенд-фліпчарт. Вчитель історії Ігор Хоменко під час загальношкільної лінійки ознайомив здобувачів освіти 1 - 9 класів з історичною інформацією Українського Інституту Національної Пам'яті про День Українського добровольця, їх величезну роль у Захисті України від 14 березня 2014 року, коли перший загін українських добровольців з Майдану у кількості 500 осіб з тренувальної бази під Києвом відправився на Схід, та від початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року, коли у перші дні сотні тисяч українців та українок добровільно стали на захист України, приєднавшись до лав ЗСУ та добровольчих об'єднань Територіальної Оборони, процитував висловлювання відомих українських добровольців. Загальнонаціональною хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих військових, добровольців та цивільних у цій російсько-українській війні. Наприкінці проведений "мозковий штурм" серед здобувачів освіти 1 - 9 класів "Доброволець - це..." Слава Українським добровольцям, всім Захисникам та Захисницям! Слава Україні!
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.