"ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!"
Героям країни,
Воїнам світла —
Всім тим, хто життя
Не шкодують віддати —
Низький вам уклін,
І велика подяка!
Цьогоріч День Гідності та Свободи українці вшановують в умовах війни.
Війна, що загартувала дух кожного… війна за свободу народу… війна, що демонструє щодня гідність наших громадян… війна, що об’єднала українців і демонструє незламність нації.
Ще минулоріч відзначення Дня Гідності та Свободи було нагадуванням про ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз.
Тож сьогодні для здобувачів освіти 6-9 класів відбулася онлайн-інформзустріч "ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ: ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!", під час якої вчитель історії Ігор Хоменко ознайомив із встановленням офіційної державної пам'ятної дати День Гідності та Свободи, Указом Президента України від 2014 року, розкрив її історичне тло на основі тих героїчних та трагічних подій "Помаранчевої революції" листопада 2004 р. та Революції Гідності листопада 2013 - лютого 2014 рр., продемонстрував насичену різноманітними історичними джерелами презентацію "21 листопада - День Гідності та Свободи". Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв "Небесної Сотні" та всіх загиблих за волю Незалежної України початку ХХІ ст. Наприкінці заходу висловлена непохитна впевненість у Перемозі України, гідному та вільному житті її Народу.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Мільйони українців вшановують ідеали свободи, демократії, патріотизму й мужності своїх громадян.
День гідності та Свободи: історія свята
День гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно присвячене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
Особливо важливого значення свято набуває зараз, у час, коли рф повномасштабно вторглась на територію України.
Сьогодні українців уже привітав президент Володимир Зеленський. У своєму зверненні він зазначив, що зі свята у 2021 році дуже багато чого змінилося в Україні, Європі та в усьому світі, незмінними залишилися дві головні цінності українців – гідність та свобода.
«Ми завжди про це пам’ятали й не маємо права забути. Завжди це цінували й не маємо страху захищати. Ми завжди знали, чого хочемо. А цього року всі дізналися, що ми можемо. Це побачили друзі й вороги. Союзники й партнери. Переконалися ми самі. Хтось – укотре. Дехто – вперше. Але всі разом ми довели й продовжуємо доводити, що гідність і свобода для нас – свято. Це залишилося незмінним. І всі побачили, на що здатні українці», – сказав Зеленський.
У привітанні він згадав українських військових, які зараз дають відсіч одній із найбільших армій світу, цивільних, лікарів, пожежників, рятувальників, енергетиків, волонтерів, залізничників – усіх, хто допомагає боротися з окупантами, кожен на своєму фронті.
«Усі побачили, який у нас народ! Готові віддати останнє. Готові стояти до останнього. Не втратили гідності. Мужності. Віри в себе. І об’єдналися. Щоб не втратити волю. Не втратити незалежність. Не втратити Україну. Можемо залишитися без грошей. Без бензину. Без гарячої води. Без світла. Але не без волі. І це залишається незмінним», – наголосив президент.